Vložit nějaký předmět do těla fotoaparátu Diana F+ (případně Holga 120), se může zdát jako holý nesmysl. Otázkou ale je, jaký objekt si zvolíte. Finální snímek totiž může být vlastně docela zábavný. Jen se podívejte.

1

 

V tomto případě byly použity dvě malé postavičky. Na snímcích vypadají, jako by se zúčastnily dobrodružné expedice a my jejich cestu pozorujeme za jejich zády.

2

 

Nezapomeňte, že obraz se na film exponuje obráceně – vzhůru nohama. Objekt, kterým může být i jakýkoliv tvar vystřižený z pevného papíru (nejlépe černé čtvrtky), musí být připevněný nebo přilepený v horní části těla fotoaparátu a viset „hlavou dolů“ (viz obrázek).

Výsledek ale může stát doopravdy za to!

3

 

Doubles

Fotografii můžete učinit ještě hravější, pokud vlepený objekt z fotoaparátu po nafocení celého filmu vyndáte a film naexponujete znovu. Vytvoříte tak neobvyklé a působivé double expozice.

4

Žádné komentáře

Leave a Comment

    Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>