Máte-li nějaký důvod k tomu, abyste se zuby nehty drželi digitální fotografie, ale přesto vás láká „analogový feeling“, něco pro vás máme. Lomografické objektivy pro digitální fotoaparáty Micro 4/3! Lomography v loňském roce přišlo na trh s unikátní novinkou. Balení tří lomografických objektivů pro digitální fotoaparáty. Ty mají snímkům dodat právě takovou atmosféru, jakoby byly focené na film. Tento produkt u příznivců analogu vyvolal rozporuplné debaty. My se přikláníme na stranu většiny lomografistů. Souhlasíme s tím, že nejde o znectění analogové fotografie. Ti, co používají digitál jsou naši kamarádi a tento produkt dává skvělou příležitost okusit kouzlo analogu také jim.

diana_f_2b_experimental-lens_4 diana_f_2b_experimental-lens_box_open_1

Balíček Lomography Experimental Kit obsahuje standardní objektiv 24mm, superširokoúhlý 12mm a fisheye s úhlem 190°. Tyto efektivní objektivy oceníte nejen při fotografování, ale jistě u natáčení videí. Jako u správných toy camer, jsou celé vyrobeny z plastu, což je samozřejmě na snímcích znát. Neostré vinětované rohy, barevný posun a od analogu k nepoznání báječné multi-expozice. Chybí jim však pověstné zrno, které získáte jen při použití opravdového filmu.

Na objektivech lze zvolit normální či dlouhou expozici. Jsou uzpůsobeny pro použití barevných filtrů.

Prohlédněte si obrázky a uznejte sami. Tyhle objektivy se povedly!

adrian__8184199 cat_p8260243 gudrun_8294781_2 chun_p8250252

Zdroj fotografií: Lomography.sk

Žádné komentáře

Leave a Comment

    Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>