Výstava, o které vás prostě musíme informovat. Už hlavně proto, že jsme ji také navštívili a jsme přesvědčeni o tom, že vám se bude líbit tolik, jako nám.

Slovenská nová vlna je označení pro několik slovenských studentů FAMU z 80. let a jejich tvorbu, především v době studií. Jano Pavlík, Rudo Prekop, Vasil Stanko, Tono Stano, Martin Štrba, Miro Švolík, Kamil Varga a Peter Župník – tvořili výjimečně a specificky už také díky tomu, že je výrazně ovlivnil společný život na kolejích. Není pochyb o tom, že nejvíce klíčové jsou pro jejich práce studentské večírky.

443

Ženy, víno, zpěv – tak by se to také dalo říci. Na výstavě totiž uvidíte fotografie právě z večírků na kolejích, akty a portréty přátel a spolužáků, nebo osobitá zpracování školních zadání. Zajímavé je nové pojetí některých témat. Autoři se dostávají za hranice analogové fotografie a experimentují. Například Peter Župník svou tvorbu kombinuje s jemnými akcenty malby.

Dům fotografie, kde se výstava koná až do 19. března, jsou prostory  Galerie Hlavního města Prahy. Slovenská nová vlna je úplně první výstava, která se zde uskutečnila.

Žádné komentáře

Leave a Comment

    Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>