Čtvercový formát byl dlouho doménou kultovních instantních přístrojů Polaroid, to se ale nyní radikálně mění! Fujifilm uvedl na trh zbrusu nový čtvercový formát. Ano, čtverec! Rozšiřuje tím řadu oblíbených instantní filmů Instax Mini a Wide. Nový čtverec má rozměry 86×72 mm (ano včetně rámečků nemá karitčka čtvercový rozměr), samotná fotka je velká 62×62 mm. Spolu s novým formátem uvádí Fujifilm i nový přístroj Instax Square SQ 10. Nejedná se o analogový přístroj, jak jsme u Instaxů zvyklí, ale o hybrid, který pro zaznamenávání obrazu používá digitální obrazový snímač, ukládá fotografie do paměti a pomocí optického přenosu je možné vybrané snímky „vytisknout“ na instantní materiál. Po vyjetí z přístroje se již fotka chová tak, jak známe u ostatních rozměrů Instax filmů.

Instax Square

Nový Instax Square SQ10 nabízí ukládání snímků do vnitřní paměti nebo na mikroSD kartu, fotky je možné upravovat, přidávat vinětaci, měnit barvy a zvolené soubory lze vytisknout. Na zadní straně přístroje se nachází LCD diplej a ovládací voliče. Více informací o čtvercovém Instaxu Square SQ10 najdete na našem eshopu.

SQ10_image23

Žádné komentáře

Leave a Comment

    Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>