Doba digitálních technologií občas přináší až nesmyslné vymoženosti. Například digitální rámečky jsou vlastně dost za hranicí toho, co by člověk potřeboval nebo chtěl. Sednout si s rodinou, přáteli nebo osamotě a prohlížet si alba plná fotografií má mnohem větší kouzlo. Samozřejmě větší kouzelnosti můžete dosáhnout tím, že alba zaplníte fotografiemi analogovými. My vám ale prozradíme, jak udělat z prohlížení fotografií tu úplně nejkouzelnější záležitost.

Těm nejmladším generacím už nic neříká přihrádka v domácí knihovničce vyhrazená pouze pro foto alba. Což je velká škoda, protože prohlížení si fotografií z dovolených nemůže být přeci stejně tak krásné, jako když ho sledujeme na televizoru, kam je posíláme rovnou z počítače. Někteří z nás, kteří uchováváme fotografie jak v albech, tak na digitálních úložištích víme, že je mnohem hezčí si fotografie prohlížet pouze z opravdových alb. To ví i designéři a dnes jich je opravdu mnoho, kteří vyrábí foto alba v různých moderních provedení, které si ale stále udržují kouzlo dob minulých. U nás najdete alba nejen pro klasické fotografie různých formátů, ale také pro Instax mini obrázky!

Papelote - fotoalbum

Fotoalba Papelote.

PAPELOTE výrabí krásná, ručně dělaná a šikovnými designéry navrhovaná papírová alba, která mají vázaní na gumičku. Jejich provedení je nejen kreativní, ale také praktické. Všechna jsou dělaná v pastelových barvách, které jsou různě kombinované. Do těchto alb se fotografie buď nalepí, nebo zasadí do růžku Herlitz, které si můžete pořídit také u nás. Album nutně nemusíte používat pouze pro archivaci fotografií, můžete do něj vkládat i kresby nebo si ho kreativně dotvořit dle vlastních přání. Od Papelote u nás k dostání také sešity a zápisníky různých velikostí, barev a vazeb.

Polaroid Mini - MINT - 2nul

2NUL DESIGN STUDIO – Mini Polaroid Album.

2NUL DESIGN STUDIO naopak vyrábí alba pro instantní snímky formátu „mini“. I ty u nás naleznete v mnoha barevných provedeních, tato jsou však výráběna v pestrých barvách – od základní černé, přes odstíny mint modrozelené až po levandulovou. Jsou vždy jednobarevná a připomínají tak trochu makronky (proto není náhoda, že jejich původní obal je má na sobě zrovna vyobrazené). Působí vesele, tak trochu bláznivě a přitom čistě, jednoduše a krásně. V zadní části alba se nachází založková kapsa, ve které je papírová paletka s několika veselými samolepkami ve stylu komiksových bublin.

Udělejte si radost albem, které vás bude těšit už navždy, kdykoliv ho vezmete do rukou. Fotografie by neměla být pouze médiem, které nese určité poslání, či jen sděluje informace. Je potřeba si jí vážit, jako uměleckého díla a díky zachycení okamžiku, který se už nikdy nebude opakovat. Je třeba ji stále oslavovat, a proto bychom ji jako tvůrci, kteří mají pochopitelně nějaké estetické cítění, měli vždy uchovávat a těšit se z ní takovým způsobem, který odpovídá jejím hodnotám.

 

 

Žádné komentáře

Leave a Comment

    Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>